Світ

Юлія Скрипаль не прийняла допомоги від Росії

5 квітня, 2018 21:12
Світ/Юлія Скрипаль не прийняла допомоги від Росії
Зберегти
Вигляд
Донька колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля Юлія Скрипаль не прийняла допомоги з боку Росії.

Донька колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля Юлія Скрипаль не прийняла допомоги з боку Росії. 

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Великої Британії, передає Reuters. 

Посольство РФ пропонувало Юлії Скрипаль консульську допомогу. 

«Ми передали Скрипаль пропозицію посольства Російської Федерації щодо консульської допомоги. Скрипаль тепер може вирішити, чи хоче вона прийняти цю пропозицію і коли, але наразі вона цього не зробила», — повідомили у МЗС Британії. 

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері.

29 березня донька Скрипаля прийшла до тями.

Раніше ВВС з посиланням на лікарів повідомило, що стан здоров'я Юлії Скрипаль «швидко поліпшується». Її батько залишається в критичному, але стабільному стані.

28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини