Керівник видання «РИА Новости Україна» Кирило Вишинський, якого підозрюють в державній зраді, не може вийти з українського громадянства.

Керівник видання «РИА Новости Україна» Кирило Вишинський, якого підозрюють в державній зраді, не може вийти з українського громадянства.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив речник Державної міграційної служби Сергій Гунько.

«Законодавство України передбачає процедуру виходу з українського громадянства. Однак, однієї заяви будь-якої особи недостатньо для того, щоб вона мала якісь правові наслідки», — сказав Гунько.

За його словами, процедура виходу з українського громадянства передбачена виключно для громадян України, які постійно проживають на території іноземної держави, тому звернення, відповідно, має бути в закордонну дипломатичну установу.

Крім того, він нагадав, що стаття 18 закону про громадянство України прямо вказує на те, що вихід з громадянства не допускається у разі, якщо особі повідомлено про підозру або є рішення суду, яке підлягає виконанню.

«І нарешті, третій момент, стаття 2 закону України про громадянство вказує на те, що якщо громадянин України є також громадянином іноземної держави, то в правовідносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Тобто наявність будь-яких інших громадянств не дає особі будь яких преференцій або будь-яких особливих умов щодо відповідальності перед законом», — підкреслив він.

Нагадаємо, 1 червня головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві вранці 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости», а згодом доправили у Херсон на засідання суду. Його підозрюють у державній зраді.

17 травня 2018 року головреда «РИА Новости» Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Москва вимагає звільнити Вишинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости».

Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Меркель пообіцяла обговорити з Порошенком арешт головреда «РИА Новости» Вишинського.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile