Генеральна прокуратура перевіряє причетність міністра фінансів Олександра Данилюка, заступника міністра Юрія Буци і держсекретаря Євгена Капінуса до злочинів екс-президента Віктора Януковича.

Генеральна прокуратура перевіряє причетність міністра фінансів Олександра Данилюка, заступника міністра Юрія Буци і держсекретаря Євгена Капінуса до злочинів екс-президента Віктора Януковича.

Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду Києва від 27 жовтня, передають «Українські Новини».

«Учасниками злочинної організації (Януковича і його оточення) протягом січня 2010 року — лютого 2014 років скоювалися злочини щодо незаконного заволодіння грошовими коштами в різних галузях економіки, а саме: у банківській сфері, у сфері паливно-енергетичного комплексу, при випуску і купівлі-продажу ОВДП (Облігації Внутрішнього Державного Позики) та інше. Загальна сума збитків, завданих діяльністю злочинної організації, становить понад 18 млрд гривень», — ідеться у повідомленні.

Згідно з указом Януковича від 2 липня 2010 року, було створено координаційний центр з впровадження економічних реформ як консультативно-дорадчий орган при президентові.

Наразі у ГПУ вирішили перевірити версії можливої ​​причетності посадовців цього центру до злочинів, скоєних Януковичем і його оточенням.

Міністр фінансів Олександр Данилюк у 2010-2015 роках очолював Координаційний центр із запровадження економічних реформ при Адміністрації Президента, а Юрій Буца, Сергій Марченко та держсекретар Мінфіну Євген Капінус були працівниками центру.

Генпрокуратура уточнює, що мова йде про тих працівників центру, які згодом заснували благодійні організації «Центр реформ» і Благодійний фонд «Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе».

Згідно з даними єдиного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців, засновниками «Центру реформ» є Олександр Данилюк, Євген Капінус, Юрій Буца, Яна Бугримова, Наталія Кириченко, Анна Руда та Олександр Саєнко.

Засновниками «Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе» є Данилюк спільно з Міхеілом Саакашвілі та ще двома особами. 

27 жовтня суд надав слідчим ГПУ дозвіл на тимчасовий доступ до документів «ОТП Банку» щодо рахунків обох центрів.

7 листопада міністр фінансів Данилюк заявив про перевірку його декларації ДФС попри закриття провадження. 

Раніше ГПУ розпочала перевірку щодо міністра фінансів України Олександра Данилюка у справі про можливе ухилення від сплати податків. Провадження пізніше було закрите.

Сам Данилюк повідомив, що дізнався про перевірку з преси. Пізніше він подав апеляцію і попросив ДФС перевірити його податкову звітність.

У «Реанімаційному пакеті реформ» заявили про незаконність перевірок глави Мінфіну та антикорупціонерів.

Водночас, Юрій Луценко написав листа до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою відправити у відставку главу Мінфіну Данилюка.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile