Податкові та бюджетні експерти групи «Реанімаційний пакет реформ» виявили порушення в проведенні за зверненнями ГПУ перевірок щодо міністра фінансів Олександра Данилюка та керівництва «Центру протидії корупції».

Податкові та бюджетні експерти групи «Реанімаційний пакет реформ» виявили порушення в проведенні за зверненнями ГПУ перевірок щодо міністра фінансів Олександра Данилюка та керівництва «Центру протидії корупції».

Про це йдеться на сайті організації.

Зазначається, що нині за Кримінально-процесуальним кодексом прокурор не може звернутися до суду з клопотанням про призначення позапланової податкової перевірки, та відсутні норми розгляду такого клопотання.

Також закону суперечить заборона оскарження рішення про призначення позапланової перевірки.

«Таким чином і прокурор і слідчий суддя при поданні та розгляді цих справ вийшли за межі повноважень та порушили положення Конституції України», — наголошують в організації.

Це підтвердив у своїй відповіді заступник голови ДФС, який наголосив, що слідчі чи прокурори не мають повноважень самостійно проводити позапланові податкові перевірки.

Перевірка може здійснюватися лише за рішенням суду.

Також зазначається, що Податковий кодекс передбачає можливість донарахування податкових зобов’язань податківцями в межах трирічного терміну. У Кримінальному кодексі терміни статті «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів» складають 10 років, а отже призначати перевірку у справі 20-річної давнини немає сенсу.

В організації вимагають реформувати Державну фіскальну службу та митницю, створити аналітичну Службу фінансових розслідувань та продовжити податкову реформу.

Раніше повідомляли, що ГПУ розпочала перевірку щодо міністра фінансів України Олександра Данилюка у справі про можливе ухилення від сплати податків.

Сам Данилюк повідомив, що дізнався про перевірку з преси. Пізніше він подав апеляцію і попросив ДФС перевірити його податкову звітність.

Антикорупційна організація Transparency International почала збирати інформацію щодо утисків громадянського суспільства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анти-антикорупціонери: хто і як бореться з Центром протидії корупції

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile