Генеральна прокуратура розслідує надання кредитів ПриватБанком структурам, пов’язаним з колишніми бенефіціарами банку.

Генеральна прокуратура розслідує надання кредитів ПриватБанком структурам, пов’язаним з колишніми бенефіціарами банку.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає кореспондент Громадського.

«Декілька місяців тому ГПУ дійсно відкрила ряд кримінальних проваджень щодо подій у ПриватБанку, особливо у 2016 році. І є провадження за давніший період: з 2008 по 2016 рік. На цей момент слідство ГПУ концентрується на одному з проваджень, де визначаються події щодо надання кредитів двом структурам на десятки мільйонів гривень. Водночас Національний банк визнав їх пов'язаними з бенефіціарами Приватбанку, а відтак їм заборонили видавати кредити», — заявив Луценко.

За його словами, наразі слідство допитує свідків:

«Допитують як працівників кредитного комітету ПриватБанку, так і працівників Національного банку, які відповідали за контроль над законністю дій ПриватБанку, особливо у грудні, коли ситуація стала критичною. Ми також замовили проведення комплексної фінансової ревізії, яка може дати можливість для висунення підозри».

Нагадаємо, на початку червня Центр з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) оприлюднив розслідування щодо виведення коштів з ПриватБанку.
За їхніми даними в період з середини 2015 до середини 2016 року, ПриватБанк видав понад $ 1 млрд кредитів фірмам, які перебувають у власності осіб, пов’язаних з колишнім співвласником банку Ігорем Коломойським.

За даними OCCRP, 28 компаній були зареєстровані 2015 року в Харкові і майже всі мали статутний капітал у розмірі 1 тисячі гривень, що вказує на фіктивність.

Попри це, ПриватБанк схвалив кредити для компаній на загальну суму 28 мільярдів гривень (понад $1 млрд). Щонайменше на 185 млн доларів з цієї суми не було ніяких застав.

Раніше голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак заявив, що ГПУ розслідує справу про доведення фінустанови до банкрутства. Також він сказав, що 97% кредитів є проблемними.

Раніше повідомлялося, курорт «Буковель» та інші активи Приватбанку продадуть на державному аукціоні.

Пізніше Мінфін оприлюднив лист екс-власників Приватбанку із проханням націоналізувати фінустанову. Також Коломойський і Боголюбов у листі взяли на себе зобов'язання реструктуризувати свої кредити до 1 липня 2017. У зв'язку з невиконанням зобов'язань НБУ почав процедуру стягнення.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: