Відвідувачів Форуму видавців у Львові чекає багато презентацій, зустрічей та дискусій. У фокусі «Громадське. Культура» — 10 подій на чотири теми: права людини, медіаграмотність, філософія та освіта, а також 5 найочікуваніших книжок.

 ПОДІЇ

Медіаграмотність

«Фільтруймо інформаційний смітник! Де і як зараз шукати корисний контент?» — діалог практиків Марини Дорош, сайт MediaSapiens, і Діани Дуцик, ГО «Детектор медіа». Дискусія про пошук правди в часи фейків, постправди та маніпуляцій. Якою має бути освіта з медіаграмотності: формальною чи ні?

16 вересня, 11:30  вул. Козельницька, Інформаційно-ресурсний центр імені митрополита Андрея Шептицького, Конференц-зал.

***

Кирило Лукеренко — головний редактор «Громадського радіо» — виступить із лекцією «Фейкові новини: як не дати себе обманути?». Що таке «фейкові» новини та як їх відрізнити від новин справжніх, як неправильні новини заважають правильним рішенням, як фільтрувати інформацію так, щоби не дати себе ошукати тощо.

16 вересня, 15:00  вул. Коперника, 15, Палац Мистецтв, Геокупол.

***

Під час розмови «Медіа: свобода vs відповідальність» члени Комісії із журналістської етики Ігор Балинський, Тетяна Лебедєва та Олексій Погорелов обговорюватимуть питання: які межі має свобода слова? У чому полягає різниця між соціальними мережами та професійними медіа, між блогерами й журналістами? Як повернути довіру до журналістики? Куди звертатися, якщо журналіст порушує стандарти?

16 вересня, 16:30  вул. Коперника, 15, Палац Мистецтв, Геокупол.

***

Права людини

Книжка Лариси Денисенко «Майя і її мами» — історія одного класу, діти якого виховуються в родинах різного типу — набула резонансу напередодні Форуму. Заплановану презентацію для дітей скасували через погрози ультраправих радикалів. Але відбудеться дискусія з нагоди виходу книжки «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми?», за участі Лариси Денисенко, Анастасії Мельниченко, Іллі Строґовського, Анни Довгопол та Ірини Славінської.

14 вересня, 14:00, площа Ринок, 10, «Копальня кави».

***

У соціальному арт-проекті «Parasol» ідеться про теми смерті та останнього періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями з паліативної допомоги. Учасники презентації: Маріанна Кіяновська, Олександр Бойченко, Олег Короташ, Павло Коробчук, Олександр Міхельсон, Юрій Ярема, Зоя Казанжи.

16 вересня, 15:00, вул. Вірменська, 35, «Дзига», «Квартира 35».

***

Роми лишаються однією з найбільш дискримінованих спільнот в українському суспільстві та медіа. Як долати стереотипи можна дізнатися під час презентації ромських культурницьких ініціатив «Культура VS дискримінація».

16 Вересня, 15:00  вул. Вірменська, 35, «Дзига».

***

Філософія, освіта

Про освітню функцію коміксів у світі та Україні, особливість роботи над перекладами науково-популярних графічних романів, та можливості їх конкуренції зі звичними підручниками — на презентації перекладів книжок «SEX» та «Філософія».

Учасники: Олекса Негребецький, Марія Шагурі Романцова Богдана

15 вересня, 11:00, площа Міцкевича, 1, Готель «George», «Блакитна Зала».

***

Український авангард радянської доби є одним із найбільших досягнень національної спадщини та вагомим внеском у світову культуру. Дізнатися більше про надзивчайних мистців можна завдяки книжці «Авангард. Українські художники першої третини ХХ століття» дослідника українського мистецтва Дмитра Горбачова.

15 вересня, 18:00  площа Музейна, 1, Музей історії релігії.

***

«Шаленство як існування на межі» — філософська дискусія про явище шаленства в літературі, філософії, релігійних практиках, за книжкою Тараса Лютого «Корабель шаленців».

Несамовитість, навіженство, божевілля, безумство — усі ці характеристики віддавна жахають і водночас заворожують людину. Звідки бере початок культура несамовитості і безрозсудства? Якими є форми втілення шаленства в культурі?

Учасники: Тарас Лютий, Володимир Єрмоленко

16 вересня, 11:30  площа Міцкевича, 1, Готель «George», «Блакитна Зала».

***

Криза сценаріїв майбутього глобальної цівілізації — ознака XXI століття, саме тому кожна спроба пошуку нових можливостей розвитку заслуговує на особливу увагу. Збірка «Ліва Європа» описує аналіз історії та сьогодення соціальних рухів у країнах ЄС, альтернативних до чинного неоліберального порядку.

16 вересня, презентація 15:00  вул. Лесі Українки, 14, Libraria speak easy bar.

КНИЖКИ

«Інтернат», Сергій Жадан (видавництво Meridian Czernowitz)

Три трагічних доби російсько-української війни очима вчителя української мови з прифронтового містечка. Герой мусить вивезти племінника з інтернату, що опинився на захопленій ворожими військами території. Розгубленість, страх, усвідомлення, що «все це відбувається зі мною і зараз»... Роман оснований на подіях, що відбувалися під Дебальцевим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сергій Жадан: «Я — український громадянин часів війни»

 

«Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга», Генрі Марш («Видавництво Старого Лева»)

Друга книжка всесвітньовідомого британського нейрохірурга та письменника Генрі Марша. Автор розмірковує про вихід на пенсію, старіння та смерть, яка невідступно ходить за людиною, про страх смерті або ж, за Маршем, страх умирання, убудований у людину еволюцією і покликаний стимулювати жити тут і тепер... 

 

«Спустошення», Любко Дереш (видавництво «Анетти Антоненко»)

Роман генерації мілленіалів та інтелектуальних кочівників. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Журналіст та інвестор прагнуть сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, однак кожен з учасників союзу має власні приховані мотиви.

 

Антологія письменників Донбасу «Порода» (Видавництво «Легенда»)

До антології «Порода» увійшли твори більш ніж 60 авторів кінця ХХ — початку ХХI століття, життя і творчість яких тісно пов’язані з Донбасом. Автори родом із Донеччини й Луганщини, письменники, що тривалий час жили на Донбасі, нинішні донеччани, більшість із яких була змушена покинути малу батьківщину після подій 2014 року. 

 

«Майя та її мами» — спільна робота письменниці та правозахисниці Лариси Денисенко й ілюстраторки Маші Фої. Історія класу, в якому вчиться дівчинка Майя. У кожного з однокласників своя особлива й до певної міри не схожа на будь-яку іншу родина. Але кожна дитина має виховуватися в любові та безпеці, незважаючи на те, хто її батьки і скільки їх. Книжка розрахована на дітей молодшого шкільного віку.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: