«Громадське.Реформа»: Як в Україні впроваджується інклюзивна освіта

З вересня 2018 року інклюзивна освіта стала обов’язковою в усіх школах. Перший крок — готовність викладачів, батьків та дітей працювати з дітьми з особливими освітніми потребами. Другий —готовність самих закладів, їхньої інфраструктури іперетворення застарілих психолого—медико—педагогічних консультацій в інклюзивно—ресурсні центри.

З вересня 2018 року інклюзивна освіта стала обов’язковою в усіх школах. Перший крок — готовність викладачів, батьків та дітей працювати з дітьми з особливими освітніми потребами. Другий — готовність самих закладів, їхньої інфраструктури і перетворення застарілих психолого-медико-педагогічних консультацій в інклюзивно-ресурсні центри.

Про те як впроваджується інклюзивна освіта говоримо із виконувачкою обов'язків керівника директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України Ларисою Самсоновою.

Ризики впровадження інклюзії коментує Володимир Брискін, який курував створення онлайн-курсу з інклюзивного навчання в початковій школі.

А директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний розповідає про ризики політичного кураторства впровадження інклюзії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Громадське.Реформа»: Що змінює прозорість видобувних галузей?

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться:  «Громадське.Схід»«Громадське.Крим»

«Громадське.Світ»,  «Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в понад 100 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.