Громадські організації закликають уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA:Перший».

Громадські організації закликають уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA:Перший».

Відповідну заяву від імені 10 організацій оприлюднили на сайті Центру інформації про права людини.

На думку медійних, правозахисних та громадських організацій, зупинка мовлення каналу підриває довіру населення як до реформи суспільного, так і до влади загалом.

«Ми вважаємо, що зупинка мовлення суспільного мовника ще більше підірве довіру населення як до самої реформи, так і до влади в цілому. Суспільство повинно мати можливість отримувати неупереджену інформацію – а НСТУ є єдиним в країні мовником, інформаційна політика якого вибудовується на засадах незалежності від держави, від олігархів, від приватних інтересів», — йдеться у заяві.

Заяву оприлюднили від імені Інституту масової інформації, Громадського радіо, Національної спілки журналістів України та інших організацій.

Вранці 25 вересня Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Раніше правління  НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

21 вересня Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Того ж дня видання «the Бабель» з посиланням на власні джерела повідомило, що 20 вересня відбулася зустріч керівного складу НТСУ з головою та представниками правління телерадіокомпанії з метою обговорити можливі антикризові заходи.

За інформацією видання, на зустрічі озвучили численні варіанти економії, в тому ж числі відпустки за власний кошт для керівництва та працівників компанії, відключення одного з каналів, введення триденного робочого тижня і повернення в ефір платних привітань.

Андрій Сайчук, генеральний продюсер «Суспільного мовлення» звинуватив видання «theБабель» у викривленні фактів про нараду керівників НСТУ. 

Коментуючи фразу «Андрій Сайчук висунув пропозицію відключити канал UA: Перший» з вищезгаданої публікації, Сайчук пише:

«[Я] казав, що якщо мої аргументи не переконливі і економити будуть на зарплатах виробничої команди і контенті, то краще вже нічого не виробляти, оголосити про страйк і цілодобово транслювати стрім цього страйку — що було б ще більшою економією і, до того ж, сильним ходом в сенсі отримати розголос навколо нашого жорсткого недофінансування. І, так, остання теза була, швидше іронією. В підсумку дехто вирішив, що я закликаю до страйку, а з цієї публікації тепер виходить, що я закриваю канал».

У вересні повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

9 липня НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

Поділитись: