Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення вранці 25 вересня відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення вранці 25 вересня відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Про це повідомив очільник «Національної суспільної телерадіокомпанії України» Зураб Аласанія. 

Прес-директорка НСТУ Вікторія Сидоренко розповіла Громадському, що Концерн РРТ надіслав лист НСТУ про припинення аналогової трансляції телепрограм каналу «UA: ПЕРШИЙ» з 6:27 ранку, 25 вересня 2018 року.

У цьому ж листі концерн повідомив, що заборгованість НСТУ за отримані послуги з трансляції телепрограм складає майже 69,4 млн грн.

Як зазначено в офіційній заяві телеканалу, з квітня 2018 року грошей на оплату трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою для НСТУ, не передбачено зовсім. Це й призвело до появи заборгованості перед державним Концерном РРТ.

У прес-службі телеканалу нагадали, що попри відсутність коштів у НСТУ, Концерн РРТ продовжував аналогову трансляцію телеканалу «UA: ПЕРШИЙ», однак через зростання заборгованості НСТУ Концерн РРТ був змушений частково призупинити аналогову трансляцію з 18 червня 2018 року. Так, трансляцію «UA: ПЕРШИЙ» зупинили у часові проміжки з 6:00 ранку до 18:00 вечора у кількох містах (Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль та Чернігів), «оскільки передавачі у цих містах дуже енерговитратні, а несплата НСТУ за послуги Концерну РРТ своєю чергою призводить до появи боргів Концерну перед енергопостачальними організаціями».

«Проте навіть попри цей крок борг Концерну РРТ перед енергопостачальними організаціями продовжує зростати, що може призвести до відключення об’єктів Концерну РРТ від мереж електроживлення. У випадку такого відключення припиниться трансляція не тільки телерадіопрограм НСТУ, а й великої кількості інших загальнонаціональних телевізійних і радіоканалів, зокрема й цифрове телебачення.З огляду на таку загрозу і зростання заборгованості Концерн РРТ змушений припинити трансляцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ з 25 вересня 2018 року», — йдеться у заяві телеканалу.

Також в НСТУ додали, що розуміють цей вимушений крок з боку Концерну РРТ і, на жаль, не мають жодної фінансової можливості виконати свої зобов’язання та оплатити послуги трансляції.

«У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить лише 776 563,1 грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Урізане вдвічі фінансування не передбачає необхідних коштів на оплату трансляцій», — пояснили у заяві.

Зазначено, що для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 330 млн грн на рік, проте виділено і передбачено в плані бюджетних асигнувань лише 54,7 млн грн.

Раніше правління  НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

21 вересня Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Того ж дня видання «the Бабель» з посиланням на власні джерела повідомило, що 20 вересня відбулася зустріч керівного складу НТСУ з головою та представниками правління телерадіокомпанії з метою обговорити можливі антикризові заходи.

За інформацією видання, на зустрічі озвучили численні варіанти економії, в тому ж числі відпустки за власний кошт для керівництва та працівників компанії, відключення одного з каналів, введення триденного робочого тижня і повернення в ефір платних привітань.

Андрій Сайчук, генеральний продюсер «Суспільного мовлення» звинуватив видання «theБабель» у викривленні фактів про нараду керівників НСТУ. 

Коментуючи фразу «Андрій Сайчук висунув пропозицію відключити канал UA: Перший» з вищезгаданої публікації, Сайчук пише:

«[Я] казав, що якщо мої аргументи не переконливі і економити будуть на зарплатах виробничої команди і контенті, то краще вже нічого не виробляти, оголосити про страйк і цілодобово транслювати стрім цього страйку — що було б ще більшою економією і, до того ж, сильним ходом в сенсі отримати розголос навколо нашого жорсткого недофінансування. І, так, остання теза була, швидше іронією. В підсумку дехто вирішив, що я закликаю до страйку, а з цієї публікації тепер виходить, що я закриваю канал».

У вересні повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

9 липня НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

Поділитись: