Грузія хоче від Києва екстрадиції затриманого 1 листопада в Україні колишнього начальника військової поліції Міноборони Грузії Мегіса Кардави

Грузія хоче від Києва екстрадиції затриманого 1 листопада в Україні колишнього начальника військової поліції Міноборони Грузії Мегіса Кардави.

Про це повідомила грузинська прокуратура, передає «Інтерфакс-Україна».

За інформацією прокуратури, вже розпочато відповідні правові процедури для його екстрадиції в Тбілісі.

Кардава перебуває у розшуку з лютого 2013 року. Він фігурує у кількох кримінальних справах, у тому числі в організації тюреного бунту, що призвів до смерті ув'язнених, тортурам ув'язнених. Також Кардаву звинувачують у таємному стеженні за політичними опонентами режиму екс-президента Грузії Саакашвілі та розтраті бюджетних коштів.

Українські ЗМІ раніше повідомляли, що Кардава є «соратником Саакашвілі». У той же час сам екс-президент Грузії сказав, що він Кардаву ніколи особисто не зустрічав «і знав про його існування тільки з преси».

Раніше Саакашвілі заявив, що у Генпрокуратурі готують документи для його екстрадиції в Грузію.

Держміграційна служба підтвердила, що відмовила  Саакашвілі у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Згодом Саакашвілі повідомив, що отримав в Адміністрації президента документи щодо позбавлення його громадянства.

Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: