УКРАЇНА

Держміграційна служба підтвердила відмову у наданні статусу біженця Саакашвілі

24 жовтня, 2017 19:41
УКРАЇНА/Держміграційна служба підтвердила відмову у наданні статусу біженця Саакашвілі
Зберегти
Вигляд
Державна міграційна служба відмовила екс-очільнику Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Державна міграційна служба відмовила екс-очільнику Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Про це йдеться у заяві Держміграційної служби.

Зазначається, що таке рішення ДМС ухвалила відповідно до закону «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

У відомстві пояснили, що 11 вересня четверо невідомих осіб від імені Саакашвілі подали до ГУ ДМС Львівщини заяву про надання додаткового захисту.

Держміграційною службою Львівщини було відмовлено в розгляді цієї заяви у зв’язку з тим, що «заяву подано з порушенням п. 8 ч. 1 ст. 1 та ч. 1 ст. 7 закону про біженців».

«Водночас, ДМС констатує, що наразі Саакашвілі ігнорує питання врегулювання свого правового статусу в Україні, що дає обґрунтовані підстави компетентним органам здійснювати процедурні заходи щодо його залишення території України виключно у межах діючого законодавства», — наголосили у Держміграційній службі.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, шо Держміграційна служба відмовила Саакашвілі у наданні статусу біженця в Україні. Він пояснив, що цей фактор робить можливою екстрадицію Саакашвілі.

У свою чергу, Саакашвілі спростував заяву генпрокурора про відмову у статусі біженця.

Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.

На той момент Саакашвілі перебував за кордоном, водночас, заявив, що повернеться до України.  10 вересня Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

Пізніше суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. У МВС заявили, що 11 поліцейських та 5 прикордонників постраждали в момент перетину кордону Саакашвілі.

Наразі політик перебуває у Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини