«Хто з пацанів із Дніпра не мріяв стати космонавтом?» Борис Філатов купив квиток на космічний політ на Virgin Galactic

Міський голова Дніпра Борис Філатов, імовірно, вже у 2022 році полетить у космос на кораблі Virgin Galactic британського мільярдера Річарда Бренсона. Після успішного польоту 11 липня компанія до кінця 2021 року планує налагодити комерційні рейси.
Про це Філатов розповів в інтерв’ю «Українській правді».
За словами мера Дніпра, квиток на політ на Virgin Galactic він придбав ще у 2009 році. Філатов каже, що на той час багато займався екстремальними видами спорту і «випробував, скажімо так, будь-які розваги».
«А з іншого боку, історія дуже проста. Ми — Дніпро, в нас у генотипі зашито "космічна столиця". Хто з пацанів, що живуть у Дніпрі, не мріяв стати космонавтом? А тут підвернулася така нагода!» — говорить Філатов.
Із 2009 року, розповідає Філатов, Бренсон не раз влаштовував заходи за участі власників квитків, щоб зберігати в них інтерес до польоту. Адже взагалі комерційні запуски космічних туристів Virgin Galactic планувала почати ще 2012-го. А у 2014 році під час одного з випробувань загинув пілот, і польоти довелося відкласти ще далі.
«У нас же давня історія, ми спілкуємося в закритих гілках. У нас є на сайті Virgin Galactic закрита сторінка, в кожного є доступ, і ми там листуємося. Ми знаємо одне одного всі окремо 10 років», — розповів мер Дніпра.
Квиток Філатова — під номером 146. Він вважає, що у 2022 році Virgin Galactic чи не щотижня здійснюватиме польоти, тому чекати на свою нагоду побачити космос йому доведеться недовго. Також, за його даними, квиток з-поміж українців придбав шоумен і бізнесмен Андрій Пальчевський.
Virgin Galactic британського мільярдера сера Річарда Бренсона протягом останніх 16 років займається втіленням ідеї туристичних космічних польотів. Швидкому прогресу заважала відсутність працівників, смерть пілота під час випробування у 2014 році та пандемія COVID-19.
У червні 2021 року Федеральне авіаційне управління США видало Virgin Galactic дозвіл на комерційні космічні польоти. А вже 11 липня компанія Virgin Galactic трохи більше як за годину успішно здійснила свій перший туристичний космічний політ. На борту був і сам Бренсон.
У стані невагомості екіпаж перебував усього 5-6 хвилин. Після виходу на задану висоту літак-носій самостійно повернувся на Землю та приземлився в космопорт. Бренсон після польоту вкотре наголосив, що його місія — зробити космічні подорожі доступними для всіх і кожного.
Після успішного польоту Virgin Galactic мільярдер і засновник компанії SpaceX Ілон Маск забронював собі путівку у космос на кораблі Бренсона. Тепер компанія Бренсона планує здійснити ще два тестові польоти до кінця 2021 року, після чого — почати комерційні рейси.
Водночас 20 липня один із найближчих конкурентів Virgin Galactic у сфері космічного туризму — компанія Blue Origin мільярдера Джефа Безоса — запустив в космос чотирьох людей: 57-річного Безоса, його 53-річного брата — інвестбанкіра Марка Безоса, 82-річну льотчицю-інструкторку Воллі Фанк і 18-річного студента Олів'є Дамена.
Капсула корабля New Shepard піднялася на висоту понад 100 кілометрів, перетнувши так звану лінію Кармана — умовну межу, з якої, як вважається, починається космос. Там вона зависла на кілька хвилин, протягом яких екіпаж New Shepard міг роздивитися космос і Землю. Після цього капсула випустила три парашути, які забезпечили її м’яку посадку.
Таким чином, Воллі Фанк стала найстаршою в історії астронавткою, Олівер Дамен — наймолодшим, а Джеф Безос — найбагатшою людиною, що побувала в космосі.
Польоти Virgin Galactic та Blue Origin свідчать про посилення зацікавленості в космічному туризмі. Окрім Бренсона й Безоса, активну роль у цій сфері грає мільярдер Ілон Маск. Його компанія SpaceX до кінця 2021 року має відправити на своєму кораблі Crew Dragon місію Inspiration4 — її оплатив мільярдер Джаред Айзекман.
- Поділитися: