Китайська компанія Huawei Technologies розробила власну операційну систему, яку планує використати в разі виникнення проблем з Windows і Android через конфлікт з американським урядом.

Гендиректор компанії Річард Ю розповів у інтерв’ю Die Welt, що Huawei підготувала «План Б», який застосує в разі подальшого погіршення відносин зі США.

«Ми підготували власну операційну систему. Якщо вийде так, що ми більше не зможемо використовувати ці системи (Windows і Android — ред.), ми будемо готові», — сказав він.

Водночас Ю наголосив, що компанія не хоче відмовлятися від Windows і Android, бо їхнім клієнтам вони подобаються.

За даними видання South China Morning Post, Huawei почала роботу над власною ОС ще в 2012 році, коли в США розпочали перше розслідування проти компанії.

Як повідомлялося, Huawei подав позов до суду проти уряду США.

Раніше держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон не зможе співпрацювати або обмінюватися інформацією з країнами, які використовують системи Huawei Technologies.

США лобіюють різноманітні заборони на продукцію китайських техногігантів Нuаwеі та ZTE, звинувачуючи їх у шпигунській активності та крадіжці державних секретів.Так наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно пред'явило 13 звинувачень Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.Влада США звинувачує компанію у шахрайстві з банками, перешкоджання здійсненню правосуддя і крадіжці комерційної таємниці в американської компанії T-Mobile та інших злочинах.

Водночас засновник Huawei Жень Чженфей заявив, що «США жодним чином не зможуть розчавити» компанію.

1 грудня в Канаді затримали дочку засновника китайської компанії Huawei, фінансову директорку Мен Ванчжоу. Її затримали у Ванкувері на запит Сполучених Штатів, які розслідують можливе порушення компанією торговельних санкцій проти Ірану.

Поділитись: