IBM планує припинити наймати людей на посади, які може замінити штучний інтелект
Американська корпорація IBM розраховує призупинити наймання людей на посади, які у найближчі роки може замінити штучний інтелект.
Про це сказав виконавчий директор IBM Арвінд Крішна, пише Bloomberg.
Він розповів, що у відділ кадрів, де працюють приблизно 26 тисяч працівників, набір людей припинять або сповільнять. Крішна не виключає, що протягом 5 років 30% цих співробітників замінить штучний інтелект і автоматизація.
За словами посадовця, такі рутинні завдання як надсилання листів із підтвердженням працевлаштування або переміщення співробітників між відділами, найімовірніше, повністю автоматизують.
Проте Крішна зазначив, що деякі функції замінити штучним інтелектом може не вдатися навіть протягом 10 років. Наприклад, ідеться про оцінювання HR-співробітниками складу та продуктивності працівників.
Розвиток штучного інтелекту
Всесвітній економічний форум (WEF) вважає, що протягом наступних п’яти років майже чверть усіх робочих місць зміниться через штучний інтелект (ШІ), цифровізацію та інші економічні розробки, як-от перехід на «зелену» енергетику та перерозподіл ланцюжків постачань.
WEF заявляє, що штучний інтелект призведе до «значних порушень ринку праці». Дослідження показало, що вплив більшості технологій буде позитивним протягом наступних п’яти років, оскільки аналітика великих даних, технології управління та кібербезпека стануть найбільшими рушійними силами зростання зайнятості.
Приблизно 75% опитаних компаній заявили, що планують запровадити технології штучного інтелекту впродовж наступних п’яти років. Це може призвести до ліквідації до 26 мільйонів робочих місць. Наразі ШІ залишається меншою загрозою для перспектив праці, ніж інші макроекономічні чинники, як-от уповільнення економічного зростання, дефіцит пропозиції та інфляція.
Проте у березні група спеціалістів зі штучного інтелекту й топменеджерів IT-галузі закликали зробити шестимісячну паузу в розробці потужних систем штучного інтелекту через можливі ризики для суспільства. На думку підписантів, за останні місяці лабораторії штучного інтелекту вийшли з-під контролю за розробкою та розгортанням дедалі потужніших цифрових розумів, «яких ніхто, навіть їхні творці, не може зрозуміти, прогнозувати чи надійно контролювати».
Автори листа вважають, що потужні системи штучного інтелекту слід розробляти лише тоді, «коли ми будемо впевнені, що їхній ефект буде позитивним, а ризики — керованими». Лист підписали понад 1,1 тисячі людей, серед яких гендиректор SpaceX, Tesla та Twitter Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк, співзасновник Pinterest Еван Шарп та співзасновник Skype Яан Таллінн.
- Поділитися: