За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі 5 мільярдів гривень.

Про це повідомила тимчасова виконувачка обов’язків міністерки енергетики Ольга Буславець, передає пресслужба відомства.

«Чого нам це коштувало? Нам це коштувало незатребуваних 1,5 млн тонн вітчизняного вугілля, нам це коштувало 5 млрд гривень, які були направлені не в нашу економіку і не нашим енергогенеруючим компаніям, а нашим сусідам», — повідомила Буславець.

Вона заявила, що умови, на яких в Україну імпортувалася електроенергія з Росії та Білорусі, були невигідними для України, адже відповідно до таких домовленостей українські електростанції не отримували права на експорт своєї надлишкової електроенергії до сусідніх країн.

«Тобто, на тлі того, що уже з IV кварталу минулого року відбувалося зниження споживання промисловістю і виник профіцит власної генерації, ми імпортували електричну енергію», — додала очільниця Міненерго.

Напередодні повідомлялося, що уряд схвалив оновлений енергетичний баланс України, у якому зменшив частку атомної генерації у загальній структурі виробленої електроенергії. Після цього рішення компанія ДТЕК Ріната Ахметова заявила, що відновить роботу своїх вугільних шахт, які закрила раніше через падіння попиту на теплову енергію.

Нагадаємо, 3 жовтня 2019 року стало відомо, що Україна вперше з 2015 року відновила імпорт електрики з Росії. Російська електрика почала продаватися на українському ринку «на добу наперед». Однією з перших компаній, яка придбала російську електроенергію, стала «Дніпроазот», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Імпорт електроенергії та вугілля у 2019 році звинувачують у падінні обсягів промислового виробництва в Україні.

Загальна частка імпортної російської електрики в Україні складає менше 1%.

4 грудня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про зміни до закону про ринок електроенергії. Серед іншого у законі є норма, у якій заборонили імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами.

Поділитись: