Влада Індонезії доручила іноземним компаніям протягом 90 днів вивезти із країни 49 контейнерів із токсичними відходами.

Рішення було прийнято після рекомендацій індонезійського Міністерства навколишнього середовища та лісового господарства, яке з'ясувало, що закордонні імпортери порушили правила ввезення сміття, повідомляє The Jakarta Post.

За даними митного управління індонезійського острова Батам, із 65 отриманих контейнерів 49 були ввезені з порушенням правил. Лабораторні перевірки виявили, що в 38 контейнерах були небезпечні і токсичні відходи, 11 — сміття, ще 16 контейнерів дозволили ввозити.

Передбачалося, що контейнери міститимуть пластикові відходи, які мали переробити у нові пластикові вироби, а готову продукцію віддати на експорт. Контейнери були доставлені із США, Австралії та кількох країн Європи.

«Ми отримали рекомендаційний лист (від міністерства навколишнього середовища та лісового господарства – ред.) щодо контейнерів. Нашим наступним кроком буде відправка листів імпортерам для реекспорту (контейнерів – ред.) назад до країн, звідки прибули контейнери, оскільки було доведено, що вони порушують правила», — сказав глава митного управління острова Батам Сусіла Брата.

Він додав, що імпортери отримали 90 днів після прибуття контейнерів на острів, щоб повернути їх.

«Чим швидше вони реекспортують (контейнери — ред.) тим краще і ефективніше для них», — зазначив Сусіла.

Раніше повідомлялося, що мережа кав’ярень Starbucks планує до 2020 року припинити використання пластикових соломинок у напоях, як крок до всесвітньої кампанії із захисту природи від пластику.

Нагадаємо, що в Індії оштрафували McDonald's та Starbucks через використання пластику.

McDonald’s заявив, що замінить пластикові соломинки на паперові у Британії та Ірландії.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

Поділитись: