У квітні 2019 року інфляція в Україні становила 1% (відносно попереднього місяця). Це перевищує прогнози Національного банку України. Головними факторами стрибка цін став ажіотажний попит на цибулю та білокачанну капусту.

Про це йдеться у звіті Національного банку України.

«Після зниження у березні знов підвищилися темпи зростання вартості овочів борщового набору насамперед за рахунок цін на цибулю та білокачанну капусту. Це зумовлено виникненням ажіотажного попиту через недостатню пропозицію цих продуктів в Україні та країнах-імпортерах унаслідок як слабкого врожаю минулого року, так і порівняно несприятливих погодних умов у квітні поточного року», — повідомляють в НБУ.

Крім цього на підвищення темпів інфляції в Україні вплинули обмеження у постачаннях нафти та нафтопродуктів з Росії та тимчасове припинення постачання бензину з Білорусі.

У Нацбанку очікують, що ажіотаж та зростання цін на цибулю та капусту припиниться у найближчі декілька місяців, що позитивно вплине на зростання цін. Як наслідок, у Нацбанку вважають, що інфляція увійде у цільовий діапазон на рівні 5% у 2020 році.

Зазначимо, що у квітні ціни в Україні зросли на 1%. Зокрема вартість цибулі зросла на 29,1%, білокачанної капусти — на 43,9%, буряка — на 16,8%, моркви — на 14,9%, картоплі – на 5,7%.

Зазначимо, що місячна інфляція в Україні у березні складала 0,9%. Таким чином за місяць ціни пришвидшили своє зростання на 0,1 відсоткового пункти. Річна інфляція наразі складає 8,8%, що на 0,2 відсоткового пункти більше, ніж у березні.

Зазначимо, що у лютому 2019 року ціни зросли на 0,5%. Тобто за місяць інфляція пришвидшилась майже вдвічі.

У січні ціни в Україні зросли на 1%, а за підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.

Раніше у Національному банку знизили облікову ставку до 17,5%. Там побачили уповільнення темпів інфляції.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Поділитись: