Іноземні інвестори зменшили свій портфель облігацій внутрішньої державної позики України на 7,95 мільярда гривень.

Такі дані наводить Національний банк України станом на 6 квітня проти 6 березня 2020 року.

Наразі у розпорядженні іноземців перебуває ОВДП на загальну суму 118,12 мільярда гривень — це 14% від усіх випущених Україною облігацій, які перебувають в обігу.

6 березня у іноземців перебувало держоблігацій України на загальну суму 126,07 мільярда гривень, що складало 15,45% від всіх випущених облігацій.

У 2019 році саме сплеск попиту на українські ОВДП серед іноземних інвесторів спричинив значні надходження валюти в економіку України. Це сприяло ревальвації гривні, а курс валют наприкінці 2019 року складав майже 23 гривні за долар.

Наразі іноземні інвестори не беруть участі в аукціонах з продажу ОВДП, а протягом березня 2020 року Міністерству фінансів навіть доводилося двічі скасовувати аукціони з продажу облігацій через нестабільність на світових фінансових ринках. Попит на українські облігації суттєво впав, як і на активи решти країн, що розвиваються. Через кризу інвестори почали вкладати більше коштів у найменш ризикові активи — казначейські зобов'язання США, німецькі бонди чи дорогоцінні метали.

Поділитись: