Іноземні інвестиції у державний борг України від початку року зросли в 11 разів — Нацбанк
Частка облігацій внутрішньої державної позики, якою володіють іноземні інвестори, від початку року зросла в 11 разів.
Такі дані повідомили у Національному банку України у відповідь на запит Громадського.
Так, якщо на початку 2019 року іноземці володіли 1% всіх боргових облігацій України, то станом на початок серпня частка іноземців у державному боргу склала 11%.
Приплив іноземних інвестицій у державний борг України став одним з фундаментальних факторів зміцнення обмінного курсу гривні у липні.
«У липні курс гривні зміцнювався теж під впливом ринкових факторів. Пропозиція валюти була більшою за попит насамперед внаслідок зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП», — повідомили у прес-службі НБУ.
Там також зазначають, що на курс гривні вплинула сприятлива ситуація на зовнішніх ринках та великі обсяги грошових переказів до України.
«Національний банк користувався нагодою і в умовах зміцнення курсу поповнював міжнародні резерви. За даними НБУ, від початку року чиста купівля валюти становить 2,7 млрд доларів та безпосередньо у липні близько 1,3 млрд доларів. Однак він робив це таким чином, щоб не викривити попит на валюту на ринку, не зумовити дефіцит валюти на ринку і не спровокувати в результаті зміну тренду зі зміцнення на девальвацію», — додали у Нацбанку.
Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила Нацбанку протягом липня збільшити валютні резерви на 1,2 мільярда доларів.
Зазначимо, що станом на початок липня державний борг України вперше у 2019 році перевищив 80 мільярдів доларів. За червень він зріс на 2 мільярди доларів.
Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.
Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.
Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.
- Поділитися: