У Національному банку України повідомили, що попит іноземних інвесторів на облігації внутрішньої державної позики впав на тлі поширення китайського коронавірусу у світі. У 2019 році приплив інвестицій у ці облігації зумовив зміцнення курсу гривні.

Як йдеться у макроекономічному огляді Нацбанку за лютий 2020 року, падіння попиту на українські облігації призвело до того, що уряд вже не може знижувати ставки за державним боргом.

«Після суттєвого зниження в січні дохідність гривневих ОВДП у лютому залишилася практично незмінною. Значною мірою це зумовлено загальносвітовою тенденцією — стриманим ставленням іноземних інвесторів до інвестування в ризикові активи на тлі поширення коронавірусу», — йдеться у звіті НБУ.

За даними відомства, міжнародні інвестори на тлі поширення коронавірусу почали виводити гроші з активів країн, що розвиваються. Це вже призвело до того, що валюти цих країн почали падати.

3 березня у Чернівцях виявили перший в Україні випадок зараження коронавірусом.

За останніми даними кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 90 936. Зокрема в Італії зафіксували 2 036 випадків зараження.

Також відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: