Станом на початок червня 2019 року 24 іноземні компанії уклали договори про зберігання 515 мільйонів кубометрів газу в українських підземних сховищах.

Про це повідомляє прес-служба компанії-оператора підземних сховищ газу Укртрансгаз.

Зокрема, там відзначають, що газ європейських компаній в Україні перебуває у режимі «митний склад», що дає їм змогу зберігати газ в Україні, не сплачуючи митних платежів.

«В рамках підготовки до зимового сезону та невизначеності щодо майбутнього транзиту, для Укртрансгазу розвиток цього напрямку стратегічно важливий з точку зору надання послуг європейським компаніям, які мають запит на зберігання великих об’ємів природного газу», — повідомляють в Укртрансгазі.

У компанії додають, що очікують на продовження динаміки зростання попиту на українські газові сховища протягом червня.

10 червня повідомлялось, що Україна закачала до підземних сховищ близько 12 мільярдів кубометрів газу для власних потреб. Цей газ необхідний для того, аби без проблем пройти опалювальний сезон.

Нагадаємо, що напередодні, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів. Станом на травень 2019 року українські підземні сховища газу заповнені на 10,5 мільярда кубометрів.

Від початку 2019 року Україна збільшила обсяги видобутку газу на 3,6%.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: