УКРАЇНА

Іноземці вийдуть з наглядових рад підприємств України через е-декларування — радник прем’єра

26 березня, 2018 21:53
УКРАЇНА/Іноземці вийдуть з наглядових рад підприємств України через е-декларування — радник прем’єра
Зберегти
Вигляд
В Україні іноземні керівники державних підприємств або члени наглядових рад вийдуть з їхнього складу через обов’язок подання електронних декларацій.

В Україні іноземні керівники державних підприємств або члени наглядових рад вийдуть з їхнього складу через обов’язок подання електронних декларацій.

Про це в ефірі Громадського повідомив радник прем'єр-міністра України Андрій Бойцун.

Він зазначив, що в Україні сконцентровані лише на одній з вимог Антикорупційного суду — це е-декларування. Насправді ж цих вимог набагато більше, «і деякі з них по факту є неможливі для виконання членами наглядових рад».

Як приклад, Бойцун назвав обов’язок для іноземців переводити активи у траст в Україні.

«У кінцевому випадку іноземці виходять зі складу наглядових рад. Це несумісно: або декларування, або членство. Ми втрачаємо те, що хочемо залучити», — сказав радник прем’єра.

На його думку, через обов’язок подання е-декларацій для антикорупціонерів і не тільки Україна перестає бути привабливою для роботи у наглядових радах.

Бойцун також виступив за те, аби вимоги подання е-декларацій скасували для всіх членів наглядових рад, і не лише для іноземців.

Раніше країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

У G7 зазначили, що Е-декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній негативно впливають на міжнародну допомогу та перешкоджають боротьбі з корупцією.

У березні 2018-го Київська школа економіки заявила про загрозу закриття через закон про декларування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов'язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Пов`язані новини