Рідні політв'язнів невдоволені роботою віце-спікерки Верховної Ради Ірина Геращенко у питаннях підтримки та звільнення політв'язнів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» заявив брат заарештованого в Росії українця Євгена Панова Ігор Котелянець.

«Якщо говорити про останній рік, то він був найпоказовішим. У нас не було жодної зустрічі з Іриною Геращенко. Я з одного боку строчу звернення Геращенко, що «зустріньтеся з нами», а з іншого боку я читаю її пости: «я так борюся за політв’язнів, я так хочу їх звільнити. Ми якраз говорили, що так званий інститут Ірини Геращенко себе не виправдав. Коли одна людина займається і парламентом, і жінками, і заручниками, і політв’язнями, і всіма, а врешті не займається (принаймні політв’язнями точно)», —

«Тому має бути конкретна людина, яка всередині держави координуватиме питання і як адвокатів оплатити, і як родичам з’їздити (до політв’язнів — ред), кого знайти з потенційних перемовників з-за кордону, з ким можна організувати платформу, хто знається на цих питаннях. Ця людина не є перемовником, це людина, яка координує процеси», — наголосив він.

Керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що у громадськості є кандидатура, яка могла б координувати усі ці питання та цікавиться долею політв’язнів. Однак наразі цю кандидатуру не називають

«Це можуть бути і люди з правозахисного середовища, і кандидатури людей, які працюють на держслужбі, але опікувалися саме цими питаннями. Ми не хочемо політичну фігуру, ми хочемо людину, яка справді знається на цих питаннях, а не заробляє собі політичні бонуси. Це дуже важливо», — наголосила вона.

У Росії нині перебуваються 97 політв'язнів та 24 українських моряки ((дані кампанії Letmypeoplego). У Криму 56 людей за ґратами за свою віру, мусульманство, з них 55 — кримські татари (дані правозахисної організації «Кримська солідарність»).

Поділитись: