Інтерпол не закрив справу співробітника секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ветерана війни на Донбасі Ігора Мазура, а заблокував її до з’ясування обставин.

Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця, повідомляє «Укрінформ».

«Подача нашою стороною документів до Інтерполу і факт, що з вечора 12 листопада статус Ігоря Мазура в системі Інтерполу був заблокований до з'ясування обставин, означали, що він не переслідується, а його справа перебуває у підвішеному стані, вона вивчається. Це дало йому можливість легально повернутися в Україну», — зазначив Дещиця.

Посол наголосив, Україна «відповіла так само гібридно, як це зробила Росія», подаючи Мазура в розшук по лінії Інтерполу.

Дипломат повідомив, що українська сторона переконує польських колег у тому, що справа, за якою переслідується Мазур, надумана. Окружна прокуратура Любліна продовжуватиме вивчати цю справу. Польська прокуратура затребувала документи по Мазуру від Росії, натомість українська прокуратура надала їм інформацію, яку українське представництво Інтерполу передало до генерального секретаріату цієї організації.

Дещиця зауважив, що виїзд Мазура в Україну не означає закриття справи. Це остаточно вирішуватиме прокурор, який веде цю справу в Окружній прокуратурі Любліна.

«Лише він може прийняти рішення: розвивати цю справу далі і передавати матеріали до суду чи ні», — зазначив Дещиця.

Нагадаємо, 9 листопада у Польщі, на прикордонному пункті Дорогуск, за запитом Росії затримали співробітника секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ігоря Мазура. Він був учасником бойових дій на Донбасі (позивний «Тополя»). Того ж дня у Києві під посольством Польщі влаштували акцію на підтримку Мазура.

До Польщі Мазур їхав на запрошення віцеспікера польського сейму Беати Мазурек.

У Росії звинувачують Мазура у тому, що він начебто у 1994-2000 роках брав участь у бойових діях на території Чечні.

У цій справі фігурують також український експрем'єр-міністр Арсеній Яценюк та колишні українські в’язні Кремля Микола Карп’юк і Станіслав Клих, звільнені в межах обміну між Україною та Росією 7 вересня.

10 листопада польська прокуратура відпустила Мазура на поруки українського консула у Любліні. На час очікування та розгляду екстрадиційного запиту Мазур проживатиме в генеральному консульстві у Любліні.

12 листопада стало відомо, що Мазур у супроводі консула повернувся до України.

Поділитись: