За останні 5 років в Україну інвестували близько 4,8 мільярда доларів для будівництва електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук за підсумками зустрічі з головою Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії.

«Сьогодні в Україні реалізуються проєкти відновлюваної енергетики потужністю у 2,5 гігават. Це найбільший показник за всі роки незалежності нашої держави. Тому ми маємо й надалі розвиватися у цьому напрямку», — повідомив Гончарук.

Він додав, що уряд працює над створенням стратегії, відповідно до якої Україна повністю перейде на відновлювальну енергетику до 2050 року.

Зазначимо, що енергія, яку виробляють в Україні «зелені» електростанції (вітрові та сонячні електростанції) продається за «зеленим» тарифом, який в Україні один з найвищих у Європі. Напередодні в уряді запропонували інвесторам добровільно погодитися на зниження цього тарифу.

Зазначимо, що зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

В умовах ринку електроенергії, «зелені тарифи» електростанціям виплачує компанія Гарантований покупець. Вона ж викуповує електроенергію в Енергоатому та Укргідроенерго, перепродаючи її населенню за фіксованим тарифом. Через це Гарантований покупець зазнає збитків, а у його платіжному балансі формується дефіцит.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Водночас в уряді повідомили, що не планують змінювати умов для «зелених» інвесторам «заднім числом».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile