За словами заступника міністра економічного розвитку та торгівлі Максима Нефьодова, попит на приватизацію великих державних компаній в Україні наразі дуже низький, що ускладнює їхній продаж.

«Головна проблема в тому, що ті об'єкти, які ми продаємо, ніхто брати не хоче. Ми так довго розповідали всім про священне державне майно, яке нікому віддати не можна, що дійшли до того, що попит на більшу частину об'єктів великої приватизації практично відсутній», — повідомив Нефьодов в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

За його словами, продати такі державні об’єкти за символічну ціну в 1 гривню теж не можна, адже більшість з них є містоутворюючими. Водночас, на підготовку таких компаній до приватизації у держави немає ані фізичного, ані кадрового ресурсу.

«Говорити про те, що держава зможе нормально підготувати всі об'єкти великої приватизації, — дурити себе. Хвороба надто запущена», — додав Нефьодов.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі

Водночас, в уряді вирішили продовжити процес приватизації Центренерго. Нагадаємо, що продаж цієї компанії мав відбутися наприкінці 2018 року, проте його було скасовано через початок воєнного стану.

Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Поділитись: