Паніка на світових фінансових ринках призвела до того, що інвестори вивели з країн, що розвиваються, 41,7 мільярда доларів від початку спалаху коронавірусу.

Такі дані наводить Міжнародний інститут фінансів (IIF), передає «Интерфакс».

Відповідно до даних дослідження, з 21 січня 2020 року, коли стало відомо про спалах коронавірусу в Ухані, іноземні інвестори вивели 41,7 мільярда доларів з акцій та облігацій країн, що розвиваються.

Виведення інвестицій з країн, що розвиваються, стало вдвічі більшим за аналогічну втечу інвесторів з ризикових активів, яка відбулася під час економічної кризи 2008 року.

«Це дуже велика сума. Це означає, чергове серйозне погіршення фінансових умов для ринків, що розвиваються, оскільки це саме те, що несе у собі відтік капіталу — неочікувану зупинку фінансування», — повідомив економіст IIF Робін Брукс.

Паніка на світових ринках почалася ще у лютому 2020 року. Її спровокувало поширення коронавірусу. В останній тиждень лютого паніка на ринках посилилася — ринки втратили близько 5 трильйонів доларів. Цей спад продовжився і на початку березня.

9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%. Цьому сприяла паніка на ринках, пов'язана з коронавірусом, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією. Це спровокувало рекордне падіння на фондових ринках.

Поділитись: