Влада Ірану оголосила, що планує порушити ліміт запасу урану та рівень його збагачення, передбачені у ядерній угоді. Таке рішення ухвалили через вихід США з цієї угоди.

Про це повідомив представник іранського атомного агентства, передає CNN.

Іран у чотири рази збільшив виробництво низькозбагаченого урану, внаслідок чого 27 червня країна перевищить ліміт у 300 кілограмів, передбачений ядерною угодою між Тегераном і світовими державами.

«Якщо Іран вважає, що санкції були відновлені або не скасовані, Іран має право частково або повністю призупинити свої зобов’язання», — сказав представник атомного агентства.

Він додав, що європейські країни можуть врятувати угоду, якщо продовжать виконувати свої зобов’язання.

Ця заява прозвучала після того, як у травні президент Ірану Хасан Рухані заявив про часткову відмову від ядерної угоди.

Після перевищення ліміту Іран пришвидшить збагачення урану до 3,7%, що перевищує 3,67% — максимальний показник, встановлений ядерною угодою. Цього рівня достатньо, аби задовольняти енергетичні потреби країни, але недостатньо для створення ядерної бомби.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: