Влада Ірану оголосила, що планує порушити умову ядерної угоди, яка забороняє країні збагачувати уран на понад 3,67%.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі, передає BBC.

Раніше чиновники заявляли про намір збагачувати уран до 5%, аби забезпечити паливом електростанцію в Бушері.

Водночас представник Організації з атомної енергії Ірану запевнив, що країна не планує збагачувати уран до 20%, необхідних для реактора в Тегерані. Зазначимо, що для створення ядерної зброї треба збагатити уран до щонайменше 90%.

Заступник голови МЗС звинуватив європейські країни у тому, що вони не виконують свої зобов’язання за ядерною угодою. Аракчі додав, що Іран все ще «хоче врятувати угоду».

Після виходу з угоди Сполучених Штатів, Тегеран оголосив про 60-денний термін для інших підписантів документу — Китаю, Франції, Німеччини, Великої Британії та Росії — аби вони захистили Іран від санкцій США.

Через вихід США з угоди іранська влада вже порушила одну з його умов, перевищивши ліміт низькозбагаченого урану.

У травні 2019-го президент Ірану Хасан Рухані заявив про часткову відмову від ядерної угоди.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: