ENRU

Іран висунув Європі умови, за яких дотримуватиметься ядерної угоди

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї висунув країнам ЄС умови, за яких Іран продовжить дотримуватися ядерної угоди. 

Про це він повідомив у Twitter.​

Європа повинна гарантувати, що не буде піднімати питання про ракетну програму Ірану і втручатися у внутрішню політику республіки.​

Іран наполягає, щоб європейські країни продовжували купувати іранську нафту, а європейські банки продовжувати співпрацю з Ісламською Республікою.

За словами Хаменеї, якщо США завдадуть шкоди збуту іранської нафти, європейські держави повинні відшкодувати збитки.​

«Європа повинна протистояти будь-яким санкціям щодо Ісламської Республіки і твердо протистояти санкціям США щодо Ірану», — йдеться в повідомленні.​

Крім того, Європа повинна прийняти резолюцію про засудження США за порушення умов ядерної угоди з Іраном.​

Хаменеї наголосив, що Іран не має наміру починати конфлікт з Німеччиною, Францією і Великою Британією, однак країни ЄС повинні довести, що працюють над ядерною угодою.​

«Якщо європейці не зважаться відповісти на наші вимоги, то Іран залишає за собою право відновити ядерну діяльність», — заявив іранський лідер.

Раніше Іран висунув Європі ультиматум для збереження ядерної угоди.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Пізніше Трамп заявив, що сподівається укласти нову «гарну угоду» з Іраном.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним». Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що своїм рішенням про вихід з ядерної угоди з Іраном США зневажають міжнародні угоди.

Дональд Трамп заявив, що іранська ядерна угода дозволила Тегерану збільшити оборонний бюджет країни більш ніж на 40%.

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.