США планують використати своє право голосу у Раді директорів Міжнародного валютного фонду для того, аби заблокувати виділення кредиту на 5 мільярдів доларів Ірану, які країна запросила для боротьби з коронавірусом.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на високопосадовців США.

Рішення про блокування допомоги для Ірану у США обґрунтовують тим, що ці 5 мільярдів доларів влада країни може спрямувати на підтримку економіки, яка постраждала від запровадження американських санкцій, або ж надіслати ці кошти на підтримку терористичних рухів на Близькому Сході.

«Уряд Ірану має довгу історію перерозподілу коштів, які виділяються на гуманітарні потреби, у свої кишені чи своїм довіреним терористам», — заявило джерело WSJ в американському уряді.

У МВФ підтвердили, що отримали запит від Ірану про виділення 5 мільярдів доларів на підтримку економіки і наразі розглядають його.

Раніше низка колишніх американських та європейських високопосадовців надіслали листа адміністрації Дональда Трампа, у якому просили послабити санкції проти Ірану у зв'язку з пандемією коронавірусу. Такий запит аргументували тим, що через американські санкції Іран не має змоги виготовляти необхідні для боротьби з COVID-19 ліки.

Зазначимо, що МВФ напередодні повідомляв, що про екстрену допомогу до фонду звернулося 80 країн світу. На потреби світової економіки для протидії вірусу та економічній кризі МВФ готовий виділити 1 трильйон доларів.

Поділитись: