Університет ДФС України
Фото:

УДФСУ

Кабінет міністрів ухвалив рішення передати Університет державної фіскальної служби України в управління Міністерству фінансів.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 11 грудня, повідомляють у Мінфіні.

У відомстві зазначають, що мають великі плани на цей університет, тому його передача «не є формальною передачею з одного відомства в інше».

«У зв’язку з реформою системи управління державними фінансами, яку ми зараз реалізовуємо, у нових висококваліфікованих кадрах та у підвищенні кваліфікації мають потребу всі структури, які підпорядковуються Міністерству фінансів: нова митниця, нова податкова, ДКСУ, служби фінансового моніторингу, і сам Мінфін. Тому набір спеціальностей і предметів буде розширений, а навчальні плани адаптовані до реальних потреб і цілей, які ми ставимо перед собою», — повідомив державний секретар Мінфіну Костянтин Ващенко.

Зокрема, Мінфін планує, що всі студенти в університеті будуть навчатися на контрактній основі та будуть зобов’язані відпрацьовувати 3 роки за фахом або повертати гроші, сплачені за їхнє навчання в межах контракту. Також в університеті планують застосувати дуальну концепцію навчання: з третього курсу студенти, окрім лекцій, будуть проводити на практиці.

Зазначимо, що Університет ДФС України — колишній Національний університет державної податкової служби. Заклад спеціалізується на підготовці працівників податкової, зокрема податкової міліції. Раніше університет підпорядковувався ДФС, яку розформували в межах створення окремих податкової та митної служб. До створення ДФС університет був у підпорядкуванні податкової. У 2013 році керівництво університету звинуватили у корупції, після чого її ексректор Петро Мельник втік з України.

8 грудня в Україні запрацювала Державна митна служба, якій передали повноваження Державної фіскальної служби.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: