Існує три загрози у разі невикачування води з шахт Донбасу — Тука
Якщо з підтоплених шахт Донбасу не викачуватимуть воду, це може призвести до підтоплення територій, просідання ґрунтів та отруєння води.
Якщо з підтоплених шахт Донбасу не викачуватимуть воду, це може призвести до підтоплення територій, просідання ґрунтів та отруєння води.
Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському розповів заступник міністра тимчасово окупованих територій Георгій Тука.
«По-перше, це підйом ґрунтових вод. Це підтоплення території. Тобто житлові будинки, вулиці, присадибні ділянки можуть опинитися під водою», — розповів Тука.
Друга небезпека, за словами Туки, це можливість просідання ґрунтів, яка призведе до руйнації фундаментів і відповідно — руйнації інфраструктури.
«І третій сигмент цього неприємного небезпечного кола потрапляння забруднених шахтних вод. Всі шахтні води надзвичайно забрудненні хімічними речовинами. Потрапляння цих вод в ті річки і озера з яких здійснюються водозабір для використання в якості питних вод», — підсумував заступник міністра.
Також Тука зазначив, що на підконтрольній Україні території Донбасу ведеться постійна робота у співпраці з Міністерством екології та Міністерством вугільної промисловості та енергетики задля подолання екологічних загроз.
Нагадаємо, прокуратура Донецької області кваліфікувала як екоцид затоплення бойовиками «ДНР» єнакіївської шахти «Юнком», яка розташована на окупованій території у селищі Бунге.
1 березня Громадське показало новий документальний фільм «Зона відчуження Донбас».
У фільмі йдеться про те, що понад 2,5 млн людей можуть стати екологічними біженцями на Донбасі — через неконтрольоване підтоплення шахт регіон може перетворитися на нову зону відчуження.
Підтоплення шахт загрожує Донецьку й сусіднім містам просіданням ґрунту, забрудненням річок, зараженням води, а отже й захворюваннями — це може статися за 15, 10, а можливо й 5 років.
- Поділитися: