Політика

Історик про вибори у Німеччині: Люди не знають різниці між партіями Шульца і Меркель

23 жовтня, 2017 13:31
Політика/Історик про вибори у Німеччині: Люди не знають різниці між партіями Шульца і Меркель
Зберегти
Вигляд
Про те, чого німці чекають від виборів, хто переможе, та які зміни можуть відбутися в країні, Громадське запитало Карла Шльогеля, німецького історика Східної Європи.

Завтра, 24 вересня, у Німеччині стартують вибори до Бундестагу.

Оскільки Німеччина є парламентською республікою, уряд формується партіями, що перемогли на парламентських виборах.

Головною є роль канцлера — лідера партії-переможця

Про те, чого німці чекають від виборів, хто переможе, та які зміни можуть відбутися в країні, Громадське запитало Карла Шльогеля, німецького історика Східної Європи.

Чого чекають німці від виборів, що ці вибори можуть змінити?

— Більшість очікує, що все залишиться так само, як і є зараз. Люди не хочуть яких ось авантюр, інновацій, щоб хороше життя тривало також, як в останні десятиліття.

А найголовніші питання взагалі не обговорюються в передвиборній кампанії. Це питання, наприклад, пенсій. Хто платить за пенсії майбутнього покоління? На зовнішньополітичні питання також немає відповідей.

Хто переможе на виборах?

— Люди не знають, де взагалі різницями між партією Меркель або партією Шульца. Так що, я думаю, Меркель переможе і соціал-демократи будуть в кризі.

Дуже багато людей взагалі можуть не брати участь у виборах. Праві популісти будуть в майбутньому парламенті представлені великою кількістю, думаю, 12-15 чоловік.

Німецький історик Карл Шльогель (ліворуч) Фото: Олександр Попенко/Громадське

 Як відреагує на це німецьке суспільство?

— Суспільство реагує дуже повільно, як завжди. Всі відчувають, що часи змінюються. Теоретично, після 1989 року всі знали, що все буде змінюватися. Всі говорили про це.

А зараз дійсно все змінюється. Але відкритого дискурсу про те, що треба зробити — його немає. Він тільки починається. В інтелектуальному плані — це цікаво. Тому що кожен повинен зрозуміти, яку позицію він займає щодо в процесу міграції, контролю кордонів, майбутніх поколінь, нових технології і так далі.

Але виборча кампанія не відкрила майданчики для цієї важливої ​​дискусії. Є затишна атмосфера виборів, якій ніхто не хоче заважати. Такий затишок пізнього ФРН. Але під поверхнею, там щось відбувається. Що — ми поки не знаємо.

Пов`язані новини