Загалом із постраждалими під час вибуху на російському військовому полігоні в закритій акваторії Білого моря під Сєвєродвінськом, які заразилися радіацією, контактували не менше 90 людей.

Про це повідомляє Російська служба «ВВС» із посиланням на двох співробітників Архангельської обласної клінічної лікарні.

За словами співрозмовників видання, жоден співробітник лікарні не перестав надавати допомогу постраждалим навіть після того, як стало відомо про їхнє зараження. При цьому медикам прямо на місці довелося споруджувати для себе захист.

Одне з джерел ВВС описало те, що відбувається в лікарні як хаос. Коли постраждалих привезли, установу не закрили, тому що інформації про радіацію не було. За словами медиків, приймальний передпокій, де перебували інші пацієнти, закрили тільки через півгодини, «коли з усім, з чим вже можна, вони (заражені радіацією — ред.) проконтактували».

Лікарі пояснили своє бажання поговорити із журналістами тим, що побоюються за своє здоров'я, і ​​не хочуть, щоб те, що трапилося, повторилося.

Раніше видання Meduza і «Новая газета» опублікували розповіді архангельських лікарів про те, що їх не попередили про радіаційне зараження постраждалих під час вибуху під Сєвєродвінськом. Повідомлялося, що в результаті в одного з медиків був виявлений радіоактивний ізотоп у м'язовій тканині — нуклід цезій-137. У російському МОЗ це спростували.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що йому невідомо про свідчення архангельських медиків і «про яких саме лікарів ідеться».

«Ситуація складається так, що хтось хоче навмисне загострити інформаційний фон, спотворити реальність і подати ситуацію так, неначе є передумови для небезпеки», — прокоментував Пєсков матеріали ЗМІ.

Нагадаємо, вранці 8 серпня 2019 року екстрені служби міста Сєвєродвінська Архангельської області зафіксували різке підвищення радіаційного фону. Через кілька годин з'явилися повідомлення, що на морському військовому полігоні за 30 км від Сєвєродвінська, де проживає 190 тисяч людей, стався вибух під час випробувань рідинного ракетного двигуна.

  • Практично відразу Міністерство оборони Росії виступило з заявою, в якій йшлося, що «після НП ніяких викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в нормі». Проте військові закрили для судноплавства ділянку Білого моря поруч з полігоном.
  • 10 серпня стало відомо, що жертвами вибуху стали 5 працівників Російського федерального ядерного центру з міста Сарова, який займається розробкою ядерних озброєнь.
  • Після вибуху жителі Архангельської області почали активно скуповувати в аптеках йод і йодовмісні препарати, щоб захистити організм від можливого впливу радіації.
  • Видання Reuters повідомило, що вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою.
  • Крім того, про це заявив президент США Дональд Трамп.
  • Президент РФ Володимир Путін розповів про крилату ракету з ядерною установкою в березні 2018 року. За його словами, успішні випробування ракети пройшли в кінці 2017 року. 
Поділитись: