Вийшов перший тизер українського кінопроєкту «Я і Фелікс» — він має стати повнометражним художнім дебютом режисерки Ірини Цілик, яка цьогоріч виграла нагороду за найкращу документальну режисуру на фестивалі Sundance зі стрічкою «Земля блакитна, ніби апельсин».

Фільм має стати екранізацією ще не опублікованого роману «Хто ти такий?» Артема Чеха, чоловіка режисерки. А в тизері знявся їхній син — Андрій.

Книга та стрічка розповідатимуть про дорослішання хлопчика Тимофія, яке припало на 1990-і роки в Україні. Другим головним героєм є колишній контррозвідник на ім’я Фелікс — його роль у короткому ролику виконує письменник Юрій Іздрик. Герой Іздрика, травмований війною радянський військовий, поступово стає частиною сім’ї восьмирічного хлопчика та його супутником.

«Я сама ловлю себе на тому, що негативні спогади про дитинство і юність досі зі мною, але я бачу їх доволі розмито, бо фокус своїх спогадів наводжу переважно на інше: на залиті сонцем двори, біганину з друзями, замазані зеленкою коліна, щасливі моменти єднання з батьками … Звісно, тут важливо не переступити тонку межу та не романтизувати ті досвіди, які водночас нас травмували», — розповідає про задум проєкту сама Ірина Цілик.

Над стрічкою працює продакшн ForeFilms. Зйомки заплановані на осінь 2020 року. Нині проєкт бере участь у 13-му пітчингу Держкіно, де за результатами першого етапу набрав найбільшу кількість балів.

Роман Артема Чеха «Хто ти такий?» вийде навесні 2021-го.

Поділитись: