Світ

Ізраїль затримав ще одне судно, яке намагалося прорвати блокаду Сектора Гази

4 серпня, 2018 21:46
Світ/Ізраїль затримав ще одне судно, яке намагалося прорвати блокаду Сектора Гази
Зберегти
Вигляд
Армія оборони Ізраїлю 4 серпня затримала парусне судно з активістами, які намагалися прорвати морську блокаду Сектору Гази.

Армія оборони Ізраїлю 4 серпня затримала парусне судно з активістами, які намагалися прорвати морську блокаду Сектору Гази.

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що судно руху на підтримку палестинців «Свобода для Гази» йшло під прапором Швеції, на його борту перебували 12 активістів з Німеччини, Іспанії, Канади, Швеції та Франції. Вони планували доправити до Сектора гази медикаменти.

За даними міграційної служби Ізраїлю, наразі всі активісти перебувають у камері попереднього ув’язнення. В найближчий час їх депортують у свої країни.

Нагадаємо, 30 липня ізраїльська армія затримала судно з «Флотилії свободи», яке намагалося доправити гуманітарну допомогу до Сектору Гази в обхід морської блокади.

Блокада Сектору Гази розпочалася у вересні 2007 року після ракетних та мінометних обстрілів території Ізраїлю. Їх кількість значно збільшилася після повного виходу Ізраїлю з Сектору Гази та приходу там до влади ісламістського руху ХАМАС. Крім Ізраїлю, у блокаді бере участь Єгипет.

Як повідомлялося, Ізраїль завдав найпотужніших ударів по Сектору Гази з 2014 року.

На наступний день після цього Ізраїль та ХАМАС домовилися про перемир'я.

Зараз або ніколи: чи зможуть палестинці прорвати 12-річну блокаду — спецрепортаж із Сектору Гази

У березні 2018 року на кордоні Ізраїлю з Сектором Гази розпочалися протести, з часу яких загинуло щонайменше 140 людей — більшість з них були членами «ХАМАС». Палестинці вимагають від влади Ізраїлю повернути їм території, втрачені через утворення держави Ізраїль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Спротив невидимого міста» — репортаж із Західного берега річки Йордан

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

На території Сектору Гази проживає майже 2 мільйони людей, і понад дві третини з них — біженці з Ізраїлю та їхні нащадки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сильна держава для людей: досвід Ізраїлю

 

Пов`язані новини