Ізраїль і Палестинська автономія уклали угоду, аби завершити торговельну суперечку між ними, що тривала п’ять місяців.

Як повідомляє Reuters, про домовленість сторони оголосили в четвер, 20 лютого.

«Бойкот телятини (з боку Палестини — ред.) було скасовано, торгівля з Палестиною буде відповідним чином відновлена», — цитує інформагентство заяву Міністерства оборони Ізраїлю.

Торговельна суперечка виникла у вересні 2019 року — тоді Палестина оголосила про бойкот ізраїльської телятини. Ізраїль заявив, що це завдало місцевим фермерам збитків у 70 мільйонів доларів.

Натомість у січні 2020 року Ізраїль оголосив про припинення імпорту всієї сільськогосподарської продукції з території, яка контролюється Палестинською автономією. Остання експортує в Ізраїль понад дві третини сільськогосподарських товарів.

А 8 лютого міністерство оборони Ізраїлю заборонило будь-який експорт палестинських товарів через Йорданію.

Відносини між Ізраїлем та Палестиною налагоджувалися після підписання мирних домовленостей у 1990-х роках, зазначає Reuters. Утім у 2014 році мирні перемовини між сторонами припинилися.

Черговий кризовий етап в ізраїльсько-палестинських відносинах настав після того, як у січні 2020 року президент США Дональд Трамп представив мирний план своєї адміністрації для вирішення близькосхідного конфлікту — проблеми визначення кордону між Ізраїлем і Палестиною. Ним він затвердив позицію Сполучених Штатів — Єрусалим лишається неподільною столицею Ізраїлю.

Лідер Палестини відкинув мирний план Трампа для Близького Сходу як проізраїльський, зазначивши, що «Єрусалим не продається». Палестинську позицію підтримала також Ліга арабських держав.

План мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту адміністрація Трампа розробляє вже майже три роки під керівництвом, зокрема, радника й зятя президента США Джареда Кушнера.

Економічну частину мирного плану (відомого також як «угода століття») Кушнер презентував у червні 2019 року в Йорданії. Він передбачав інвестування 50 млрд доларів в економіку Палестини протягом 10 років із боку арабських країн та приватних осіб під гарантії США. Палестинська сторона тоді відкинула пропозиції Кушнера.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile