Уряд Ізраїлю присвоїв одному з поселень на Голанських висотах назву на честь президента США Дональда Трампа.

Про це повідомляє AFP.

Кабінет прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху зібрався 16 червня на урочисту зустріч на гірському плато біля нового поселення, яке називатиметься Рамат Трамп — Висоти Трампа.

У такий спосіб уряд Нетаньяху вирішив вшанувати «великого друга Ізраїлю» Дональда Трампа, який визнав суверенітет країни над цими висотами.

«Голани є ізраїльськими і залишаться такими назавжди», — сказав очільник уряду.

Невідомо, коли почнеться розбудова поселення, поки це ізольований форпост, у якому мешкають 10 людей. Уряд розраховує, що нова назва приверне увагу людей.

25 березня президент США Дональд Трамп офіційно визнав Голанські висоти територією Ізраїлю, підписавши відповідну декларацію.

Голанські висоти — спірна територія, яку своєю вважають Сирія та Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу сирійської провінції Кунейтра, але ізраїльська армія захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни в червні 1967 року. З того часу сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія.

В 1981 році Кнесет (парламент) Ізраїлю ухвалив закон «Про Голанські висоти», який проголошує суверенітет країни над ними. Проте міжнародна спільнота не визнала цей документ, зокрема Рада Безпеки ООН визнала закон недійсним та таким, що не має міжнародної юридичної сили.

В ЄС повідомили, що не визнають Голанські висоти територією Ізраїлю, попри рішення США. Україна також заявила, що Голанські висоти є окупованою Ізраїлем територією.

Поділитись: