Ізраїльські вчені знайшли спосіб знищити коронавірус за дві секунди. Для цього знадобиться особливе випромінювання

Вчені Аріельського університету в Ізраїлі виявили можливість знищувати коронавірус та поліовірус на поверхнях предметів, дезінфікуючи їх. Для цього науковці застосували міліметрові хвилі.

Дослідження опублікували в журналі Environmental Chemistry Letters, пише The Jerusalem Post.

Науковці стверджують, що спеціальна форма випромінювання, відома як міліметрові хвилі, може вбити 99% коронавірусів і поліовірусів з поверхонь протягом двох секунд.

«Наша лабораторія зосереджена на джерелах електромагнітного випромінювання», — сказав професор Моше Ейнат з кафедри електротехніки, співавтор дослідження.

За його словами, цей вид випромінювання працює в режимі міліметрових хвиль, довжина однієї становить приблизно три міліметри.

Для порівняння, випромінювання від мобільного телефону має довжину хвилі близько 30 сантиметрів, а від мікрохвильової печі — орієнтовно 12 см.

Як людство використовує міліметрові хвилі?

Вони мають багато застосувань. Попередні дослідження показали, що міліметрові хвилі можуть бути дуже ефективними для боротьби з пухлинами та знищення ракових клітин.

Крім того, їх можна використовувати для передання енергії та електрики без використання проводів, а також у процесі виготовлення унікальних матеріалів, таких як синтетичні алмази.

А ці хвилі не шкідливі?

Ізраїльські науковці стверджують, що зараз технологію міліметрових хвиль не можна спрямовувати на вірус в організмі людини. Але вони можуть бути ефективними для приміщень, обладнання та будь-яких поверхонь, які слід очистити від вірусу.

«Інші методи, які зараз використовуються для цієї мети (дезінфекції — ред.), як-от УФ-випромінювання, займають хвилини, а іноді навіть цілу годину. Крім того, вони можуть бути токсичними для людей, що робить процес дезінфекції дуже непрактичним», — стверджує молекулярний біолог Габі Герліц.

А ось випромінювання міліметрових хвиль є дуже м’яким відносно поверхонь, не нагріває їх, і не впливає на них. Тому його можна використовувати й на делікатних поверхнях, як от електронне обладнання.

Результати цих досліджень можуть мати важливе значення для розуміння, як дезінфікувати середовище та обладнання швидким та ефективним способом. У майбутньому науковці хочуть перевірити застосування цієї технології для дезінфекції води.