Пташеня білоголового сипа на півдні Ізраїлю, яке втратило маму на початку червня. Його вигодовували з дрона, поки воно самостійно не злетіло. Місце розташування гнізда тримають у таємниці
Фото:

Israel Raptor Nest Cam/скриншот із відео

Орнітологи з Ізраїлю за допомогою військових використали дрон, аби нагодувати пташеня білоголового сипа, в якого померла мама. Це перший успішний досвід вигодовування птахів за допомогою безпілотника.

Про це повідомляє ізраїльське видання Haaretz.

Білоголові сипи — птахи родини Яструбових. Поширені в Південній Європі, Північній Африці, Південній і Середній Азії. Птахи великі: масою можуть сягати до 7 кілограмів, розміром — до 1,2 метра в довжину й 2,3-2,8 метра за розмахом крил.

На початку червня самка білоголового сипа, що влаштувала гніздо на одній зі скель на півдні Ізраїлю, померла, зіштовхнувшись із лінією електропередач. Пташеня, якому було кілька місяців, лишилося з одним батьком, але він сам не міг його прогодувати.

Тоді представники проєкту «Хижі птахи наживо», спрямованого на збереження популяції цих істот в Ізраїлі, придумали ідею доставити харч пташеняті за допомогою дрона. Безпілотник розробила компанія XTEND, а керували ним представники Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

Пташеня підгодовували раз на кілька днів. Дрон підлітав до гнізда й скидував поживний корм, призначений для молодих яструбів. Пташеня не боялося приладу й охоче поїдало корм. На відео нижче, оприлюдненому проєктом «Хижі птахи наживо», показано, як це відбувалося. Безпілотник у кадрі розмитий — вочевидь, на прохання ізраїльських військових.

Орнітолог ізраїльського Управління природоохоронних зон і парків Охад Хатзофе відзначає, що такий підхід дозволив забезпечити пташеня повноцінним кормом. А ще — виявився кращим за вилучення його з гнізда й підгодовування в неволі.

26 липня, через 136 днів після вилуплювання з яйця, пташеня білоголового сипа вперше самостійно злетіло. Тепер воно самостійно зможе здобувати собі їжу. Дослідники назвали свій експеримент успішним прикладом того, як можна зберігати популяцію хижих птахів.

  • Група дослідників із Франції, Німеччини, Португалії й Південної Африки розробила програму на основі штучного інтелекту, здатну розпізнавати різні види малих пташок із точністю до 90%. Це може полегшити роботу орнітологів зі спостереження за такими птахами в дикій природі.
  • Вчені провели масштабне розслідування геному сучасної курки та з’ясували, що вона з’явилася у південно-східній частині Азії від 9,5 до 3,3 тисячі років тому. Це набагато пізніше того часу, коли відбулося перше одомашнення тварин людиною.
  • Палеонтологи знайшли залишки голуба, який мешкав на тихоокеанських островах Тонга 60 тисяч років тому та зник близько 2850 років після того, як територію почали заселяти люди. Вчені вважають, що знайдений вид — це найбільший голуб, який харчувався фруктами.
Поділитись: