На тихоокеанських островах знайшли залишки найбільшого голуба, що харчувався фруктами

Палеонтологи знайшли залишки голуба, який мешкав на тихоокеанських островах Тонга 60 тисяч років тому та зник близько 2850 років після того, як територію почали заселяти люди. Вчені вважають, що знайдений вид — це найбільший голуб, який харчувався фруктами.
Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у журналі Zootaxa.
Новий вид назвали Tongoenas burleyi. Його довжина (без врахування хвоста) — понад 50 сантиметрів.
Вчені вважають, що птах жив на деревах та харчувався фруктами, зокрема міг проковтнути фрукт розміром як тенісний м'яч. Вони також сприяли поширенню насіння та відтворення лісів. Сучасні ж голуби з островів Тонга занадто малі для харчування такими великими плодами, що ставить під загрозу виживання деяких видів дерев.

Крім того, науковці називають T. burleyi одним із найбільших видів голубів взагалі. Із сучасних голубів найбільшим є вінценосні, але вони ведуть наземний спосіб життя.
Згідно з дослідженням, ці голуби жили ще 60-80 тисяч років тому, а вимерли приблизно 2850 років тому. Їхнє зникнення пов'язують з колонізацією островів Тонга полінезійцями, які знищили деякі види місцевих птахів. Доказом цього вчені наводять розколоті та обвуглені кістки голубів у місцях розкопок.
Наразі ж на тихоокеанських островах є понад 90 видів голубів, але їхня кількість значно менша, ніж була до колонізації, кажуть вчені.
- Поділитися: