Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах президента України і запросив приїхати з візитом в Ізраїль.

Про це повідомляється на офіційному сайті команди Зеленського.

«У привітанні він висловив надію на продовження позитивних відносин двох країн і запросив Зеленського відвідати Ізраїль», — йдеться у повідомленні.

Після оголошення результатів екзит-полів екс-міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт звернув увагу, що для українців немає проблеми в тому, що президентом і прем'єр-міністром країни будуть етнічні євреї.

«Окрім Ізраїлю, Україна буде єдиною в світі країною з президентом-євреєм і прем’єром-євреєм. І це абсолютно не проблема. Російська антиукраїнська пропаганда повинна перепрограмуватися», — зазначив він.

У матеріалі Громадського щодо реакції світу на перемогу Зеленського є реакція ізраїльської преси. The Jerusalem Post також звернув увагу, що посади прем’єра і президента в Україні займатимуть євреї.

Видання зазначає: «Можливо, для декого було незвичним те, що Зеленський так рішуче переміг на виборах, попри його єврейське походження. Його мати єврейка, і він жартома згадував про це під час передвиборчої кампанії». При цьому автори статті закидають чинній владі в Україні терпимість до антисемітських тенденцій. Натомість схвально оцінюють слова Зеленського про Степана Бандеру (якого звинувачують у єврейських погромах на початку 20 століття) про те, що «він є героєм лише для частини українців».

Нагадаємо, Володимира Зеленського із перемогою привітали канцлерка Німеччини Ангела Меркель, яка також запросила його в Берлін, президент США Дональд Трамп, прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і президент Білорусі Олександр Лукашенко, президент Євроради Дональд Туск та низка інших політиків. А президент Польщі Анджей Дуда окрім привітань запросив Зеленського до Польщі.

Поділитись: