«Я вже подивився екзит-поли і знаю, хто пройшов у другий тур виборів. Хоч там і немає мого кандидата, для мене це неважливо — я все одно віддам свій голос. Маю надію, що я його підтримаю, і згодом ця людина ще зіграє роль в історії України», — каже Ярослав, який голосує на виборчій дільниці у Вашингтоні одним із останніх.

Різниця в часі між Києвом і Вашингтоном — 7 годин. І коли в Україні вже оголосили офіційні результати екзит-полів, у Сполучених Штатах ще декілька годин тривало голосування. Це одна з особливостей українських виборів в Америці — виборчі дільниці тут закриваються найпізніше з усіх.

У Вашингтоні розташована одна із чотирьох виборчих дільниць у США. Ще три — у Сан-Франциско, Нью-Йорку та Чикаго. У столиці могли проголосувати українці із 20 американських штатів. Дехто приїхав віддати свої голоси здалека — люди готові були долати великі відстані, щоб узяти участь у виборах. Серед них і пані Надія — вона їхала з Огайо аж сім годин, на дорогу витратила цілу ніч. Жінка живе у Сполучених Штатах вже 26 років, за цей час вона не пропустила виборів ще жодного разу.

Наступного року вона разом із чоловіком планує повернутися до України. Запевняє, що якими б не були результати другого туру виборів, вони на її рішення не вплинуть.

«Навпаки: те, чого ми навчилися тут, хочемо передати нашим дітям і внукам. Хто як не ми, це зробить? Незважаючи на різні політичі чи релігійні погляди в суспільстві, ми маємо бути єдиними. Лише в співпраці, у взаємоповазі, у розумінні ми можемо будувати Україну», — розмірковує жінка.

Ближче до обіду на дільницю прийшов посол України в США разом із сім’єю. Його донька цьогоріч голосувала вперше. У коментарі Громадському Валерій Чалий сказав, що свій вибір зробив за партнерство з Америкою та Європою.

«Ви знаєте, я зараз не концентруюся на результатах виборів, адже завдання посла в рамках закону — виконувати чітко визначені функції. А стосовно мого відчуття як громадянина — я, звичайно, проголосував за євроатлантичний курс України. А волевиявлення в кожного своє, я поважаю позицію кожного. Я вважаю, що українці відповідальні, як в Україні, так і тут, в США. Ми єдині, як ніколи раніше», — поділився український посол.

Про те, кого обирали українці в США і як це — голосувати, коли вже знаєш результати першого туру виборів? Детальніше — у нашому відеорепортажі.

Поділитись: