Харків’янин Дмитро Михайленко, якого поліція вважає ймовірним спільником Максима Кривоша — захопника автобуса в Луцьку — вийшов з-під варти під 175 тисяч гривень застави.

Про це повідомив адвокат Михайленка Андрій Костяний у коментарі «Суспільному». За його словами, заставу за чоловіка внесли родичі.

23 липня Луцький міськрайонний суд взяв під варту на два місяці (до 18 вересня) Максима Кривоша. Він 21 липня захопив у Луцьку автобус із 13 заручниками, яких пізніше відпустив, а сам здався правоохоронцям.

Після затримання Кривоша міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в чоловіка були спільники, які допомагали йому. За словами Авакова, один із них — із Харкова, його вже затримали.

22 липня затриманому — Дмитру Михайленку — повідомили про підозру за статтею про незаконне поводження зі зброєю. Він визнав свою провину лише щодо незаконного зберігання зброї.

24 липня Дмитра Михайленка взяли під варту. Сам Кривош заявляв, що спільників у нього не було, а це все «вигадки спецслужб».

  • Уранці 21 липня у центрі Луцька чоловік захопив рейсовий автобус із 13 людьми. Він подзвонив в поліцію і представився ім'ям Максим Плохой. Згодом з'ясувалося, що його справжнє ім’я — Максим Кривош. Чоловік висував дві вимоги: 1) Зеленський має у відеозверненні сказати: «Фільм "Земляни" 2005 року — дивитися всім». 2) щоб усі топ-чиновники записали відеозвернення, де скажуть, що вони «терористи в законі».
  • Зеленський виконав вимогу чоловіка, який захопив заручників у Луцьку. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм "Земляни" 2005 року. Дивитися усім». Невдовзі відео зникло зі сторінки Зеленського. Після більше як 12 годин утримування заручників Кривош здався правоохоронцям. Його затримали, а решту заручників, які були в автобусі, звільнили.
  • Поліція відкрила кримінальні провадження за чотирма статтями «захоплення заручників», «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», «посягання на життя правоохоронця», «терористичний акт». Кривошу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів без права застави.
Поділитись: