Максим Кривош у залі суду, Луцьк, 23 липня 2020 року
Фото:

Макс Левін/hromadske

Луцький міськрайонний суд взяв під варту на два місяці (до 18 вересня) Максима Кривоша, який 21 липня утримував заручників в автобусі у центрі Луцька. Права внести застави він не матиме.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка hromadske.

Сам Кривош сказав, що у питанні запобіжного заходу покладається на рішення суду. У підсумку суд повністю задовольнив клопотання прокуратури та взяв його під варту на два місяці без права внесення застави.

Підозрюваний погодився з цим рішенням, подавати апеляцію не планує.

Про те, що говорив на судовому засіданні Максим Кривош, читайте у матеріалі:

«Я старався, щоб ніхто не постраждав». Що розказав на суді чоловік, який захопив заручників у Луцьку 

Нагадаємо про перебіг подій у Луцьку:

  • Вранці 21 липня у центрі Луцька чоловік захопив рейсовий автобус із 13 людьми. Він подзвонив в поліцію і представився ім'ям Максим Плохой. Згодом з'ясувалося, що його справжнє ім’я — Максим Кривош. Чоловік висував дві вимоги:1) Зеленський має у відеозверненні сказати: «Фільм "Земляни" 2005 року — дивитися всім». 2) щоб усі топ-чиновники записали відеозвернення, де скажуть, що вони «терористи в законі». Її поки ніхто не виконав.
  • На місце події вилетів очільник МВС Арсен Аваков, президент Зеленський заявив, що взяв ситуацію під особистий контроль.
  • Увечері 21 липня в МВС заявили, що з автобуса вдалося звільнити трьох заручників: літню жінку, підлітка та вагітну жінку. У Зеленського сказали, що це було результатом розмови президента з чоловіком, який утримував.
  • Зеленський виконав вимогу чоловіка, який захопив заручників у Луцьку. Він записав та опублікував відео, на якому сказав фразу «Фільм "Земляни" 2005 року. Дивитися усім». Невдовзі відео зникло зі сторінки Зеленського.
  • Після більше як 12 годин утримування заручників Кривош здався правоохоронцям. Його затримали, а решту заручників, які були в автобусі, звільнили.
  • На брифінгу за підсумками звільнення заручників і затримання Кривоша правоохоронці повідомили, що зловмисник готувався до цієї операції та мав спільників. Кількох із них уже затримали. Сам Кривош каже, що не мав спільників і «це все вигадки спецслужб».
  • Поліція відкрила кримінальні провадження за чотирма статтями «захоплення заручників», «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», «посягання на життя правоохоронця», «терористичний акт»

Читайте усі деталі в нашому текстовому онлайні.

Поділитись: