Уряд схвалив доопрацьований план реформування оборонно-промислового комплексу, зокрема дозволивши використати поліграф для перевірки керівництва державного концерну Укроборонпром та інших підприємств оборонного комплексу.

Йдеться про запровадження додаткових заходів «з перевірки наявності корупційних ризиків» у діяльності керівництва Укроборонпрому та підприємств оборонної промисловості, де частка держави перевищує 50%.

«Йдеться, зокрема, про можливість використання спеціальних пристроїв — поліграфів — задля проведення таких перевірок», — заявили в кабміні.

Це рішення ухвалене на виконання указу президента, що вводить в дію відповідне рішення Ради національної безпеки й оборони.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що все керівництво Укроборонпрому має пройти перевірку на поліграфі.

Нагадаємо, у березні 2019-го журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднили розслідування, у якому ідеться, що син вже екс-заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Загалом учасники схеми отримали від Укроборонпрому 250 млн гривень.

Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду. Більше того, про розкрадання в оборонному комплексі країни знали у всіх силових структурах.

Після розслідування, Порошенко звільнив Гладковського. На його посаду призначили Сергія Кривоноса. Олег Гладковський звинувачення відкидає.

Поділитись: