Економіка / Гроші

Кабмін спрямував 1,5 млрд грн на погашення заборгованості з виплати зарплат лікарям

Кабмін
Економіка/Гроші/Кабмін спрямував 1,5 млрд грн на погашення заборгованості з виплати зарплат лікарям
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про спрямування з резервного фонду бюджету 1,5 мільярда гривень місцевим бюджетам у вигляді медичної субвенції. Ці кошти планують використати на погашення заборгованості з виплати зарплат лікарям.

Крім цього, серед пріоритетних напрямків використання субвенції — додаткове фінансування лікування пацієнтів з хворобами нирок, які потребують гемодіалізу та фінансування закупівлі інсуліну.

«Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади», — повідомляють в уряді.

Крім цього, під час засідання уряду Кабмін спрямував 0,5 мільярда гривень на погашення заборгованості із зарплат шахтарям.

Наприкінці жовтня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що завдяки медичній реформі зарплати сімейних лікарів зросли у 2-3 рази.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Простономіка»: Скільки коштує медреформа

В Україні станом на серпень 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я, що передбачає можливість для пацієнтів обирати сімейного лікаря серед фахівців цих закладів.

У червні Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12-ма приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання договору з лікарем, послугами якого ти користуєшся. 

Станом на початок серпня декларації з лікарями підписали 14,8 мільйона українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».

Пов`язані новини