З 2 липня набувають чинності обмеження на в'їзд в Україну через штам «Дельта». Які саме?
Кабінет Міністрів України вніс зміни до карантинних норм для протидії поширенню штаму коронавірусу «Дельта». Зокрема, вони стосуватимуться в'їзду в Україну з країн, де зараз спостерігається спалах цього штаму. Нові норми почнуть діяти з 2 липня.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.
Зокрема, іноземцям (крім тих, хто має посвідку на постійне проживання в Україні) та особам без громадянства, старшим за 12 років, які в'їжджають до України з Індії, Великої Британії, Росії та Португалії або перебували на їхній території не менше ніж сім днів протягом останніх двох тижнів, треба буде здати експрес-тест на визначення антигена коронавірусу безпосередньо в пунктах пропуску на кордоні.
Якщо результат буде негативним ㅡ можна в'їжджати. Якщо результат виявиться позитивним або ж людина відмовиться від тестування, прикордонник може відмовитися пропускати її на територію України.
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно живуть на території України (крім тих, кому менше ніж 12 років) і прибули зі вказаних країн, також мають обов'язково здати експрес-тест. У разі позитивного результату вони відправляються на обов’язкову самоізоляцію або обсервацію.
Наразі в МОЗ говорять лише про чотири країни, з яких буде обмежений в'їзд через штам «Дельта». Проте в РНБО зазначали, що цей штам може потрапити на територію України також із Польщі, Румунії та Словаччини. Як вказують у МОЗ, список країн буде переглядатися й оновлюватися залежно від епідемічної ситуації.
Оновлено: Раніше в міністерстві заявляли, що обмеження щодо в'їзду почнуть діяти вже з 25 червня. Як нам уточнили в МОЗ, це були тільки попередні плани.
Детальніше про штам «Дельта»
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним — це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ.
Штам, який уперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, що прикріплюється до клітин людини. У Великій Британії цей штам називають в 1,6 раза заразнішим, аніж штам «Альфа». Він також у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації. Вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.
За даними ВООЗ, щонайменше в 92 країнах зафіксували «Дельту». Штам зараз домінує серед хворих під час спалаху в Росії. Учені Національної академії наук попереджають, що через ситуацію в РФ новий спалах в Україні може розпочатися ще до осені.
В Україні вже зафіксували декілька випадків зараження штамом «Дельта». Детальніше про це — тут.
Крім того, щонайменше в десяти країнах виявили мутований варіант штаму — «Дельта плюс». Його зафіксували у Великій Британії, США, Канаді, Португалії, Польщі, Швейцарії, Росії, Туреччині, Японії та Непалі. У МОЗ Великої Британії вважають, що мутований варіант «Дельта плюс» може бути загрозливішим, ніж оригінальний штам «Дельта».
- Поділитися: