В Олександрівській лікарні Києва не бачили в себе хворих із коронавірусом «Дельта». Про них казали в МОЗ та РНБО
Виконувач обов'язків головного лікаря Олександрівської лікарні запевняє Київську міську держадміністрацію, що в їхньому медичному закладі немає пацієнтів, інфікованих штамом коронавірусу «Дельта», який уперше зафіксували в Індії.
Про це повідомила прессекретарка Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Наталія Вишневська у коментарі «РБК-Україна».
«Лікарі кажуть, що не робили своїм пацієнтам аналіз на варіант "Дельта", бо в нас не роблять його в принципі. Вони стверджують, що в них немає жодних аналізів, які підтверджували б зараження цим варіантом. Немає підстав їм [лікарям] не довіряти», — заявила вона.
Вишневська також каже, що в Олександрівській лікарні зараз не лікуються пацієнти, у яких є клінічні ознаки, властиві цьому штаму вірусу.
Про що казали в РНБО та МОЗ?
Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов 23 червня заявив, що в Україні штам коронавірусу «Дельта» виявили у двох людей — 66-річної жінки та 16-річної дитини. Вони нещодавно повернулись із Росії, де також поширився цей штам, та захворіли вже в Україні. Казав, що їх госпіталізували до Олександрівської лікарні, а стан інфікованих — стабільний.
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін також казав, що пацієнти зі штамом «Дельта» перебувають в Олександрівській клінічній лікарні Києва під наглядом медиків.
Як пише «Суспільне», Кузін 25 червня сказав, що один із двох пацієнтів уже одужав. Він також уточнив, що мутований вірус виявили у двох сім'ях: у чоловіка 1955 року народження та 16-річної дитини. В одній із родин на COVID-19 також хворіє жінка, наразі в лабораторії визначають, яким штамом вона інфікована.
За словами Данілова, зараз в Україні є чотири лабораторії (2 приватні та 2 державні), які можуть виявляти новий штам. Однак немає самих тестів, які виявляють штам «Дельта».
У Міністерстві закордонних справ уже рекомендують українцям утриматися від поїздок до країн, де спостерігається найбільший спалах цього штаму. Уряд України також розглядав можливість закриття кордонів із країнами, де поширюється штам «Дельта».
Детальніше про штам «Дельта»
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним — це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ.
Штам, який уперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, що прикріплюється до клітин людини. У Великій Британії цей штам називають в 1,6 раза заразнішим, аніж штам «Альфа». Він також у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації. Вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.
За даними ВООЗ, щонайменше в 92 країнах зафіксували «Дельту». Штам зараз домінує серед хворих під час спалаху в Росії. Учені Національної академії наук попереджають, що через ситуацію в РФ новий спалах в Україні може розпочатися ще до осені.
Крім того, щонайменше в десяти країнах виявили мутований варіант штаму — «Дельта плюс». Його зафіксували у Великій Британії, США, Канаді, Португалії, Польщі, Швейцарії, Росії, Туреччині, Японії та Непалі. У МОЗ Великої Британії вважають, що мутований варіант «Дельта плюс» може бути загрозливішим, ніж оригінальний штам «Дельта».
- Поділитися: